Najnowsze wpisy

Najlepsze rozwiązania w pielęgnacji wymion krów

Dodano:2024-02-08

We współczesnej hodowli bydła pielęgnacja zwierząt jest kluczowym elementem dbałości o zdrowie i wydajności stada. Wymiona krów mlecznych stanowią ważny element produkcji, dlatego stosowanie specjalistycznych produktów do ich pielęgnacji jest niezwykle istotne. Dzięki postępom technologicznym dostępne są nowoczesne i wygodne rozwiązania, które nie tylko wspierają zdrowie wymion, ale również zwiększają efektywność produkcji mleka.

Kwasica u krów – przyczyny, objawy leczenie

Dodano:2024-01-19

Kwasica u zwierząt to stan, w którym organizm zwierzęcia ma zaburzoną równowagę kwasowo-zasadową. Jest to wynik nadmiernego gromadzenia się kwasów lub niedoboru zasad w organizmie. W wyniku kwasicy dochodzi do obniżenia pH krwi lub płynów ustrojowych, co może mieć szereg niekorzystnych skutków dla zdrowia zwierzęcia.

Czym karmić kury?

Dodano:2023-12-20

Każdy hodowca, chcąc otrzymać produkt jak najwyższej jakości, musi zadbać o wiele czynników, wpływających na prawidłowy rozwój drobiu oraz wysoką jakość jaj. Jednym z kluczowych elementów jest odpowiednie żywienie. Jak zatem karmić kury, aby pozostawały w dobrej kondycji? Co zrobić, żeby kury znosiły dużo jajek?

Prawidłowy udój dla najlepszej jakości mleka

Dodano:2023-12-05

Na jakość mleka wpływa wiele czynników. Wśród nich niezaprzeczalną wartość stanowi odpowiednia higiena doju. Jest to nie tylko prawidłowość stanowiąca o mleku w najlepszej jakości, ale także zapobieganie zapaleniu wymienia krowy (mastitis). Zanim jednak dojdzie do doju, trzeba zwrócić uwagę na wiele rzeczy jak np. miejsce bytowania krowy. Dla dobra hodowli, pozyskania najwyższej jakości mleka, odpowiedniego zysku ze sprzedaży oraz zapobiegania chorobom należy przestrzegać kilku zasad dojenia krowy.

Hodowla drobiu

Dodano:2023-02-02

Hodowla drobiu nabrała dzisiaj zupełnie innego znaczenia. W świecie głęboko zanurzonym w antybiotyki i chemiczne dodatki mające za zadanie przyspieszyć dojrzewanie zwierząt - zdrowe, naturalne jaja i mięso stały się produktem niezwykle cenionym i pożądanym. Konsumenci zaczęli zdecydowanie bardziej zwracać uwagę na to, czym się ich karmi.