O firmie

Historia firmy sięga 1954 roku, kiedy biolog i naukowiec  profesor z Armeńskiej Narodowej Akademii Nauk , zdołał wyizolować nieznany dotąd szczep bakterii probiotycznych kwasu mlekowego, który był odporny na antybiotyki, żółć i kwas oraz wykazywał niezwykłą żywotność i działanie na gronkowce, paciorkowce i inne patogeny. Początkowo podawano je dzieciom dzięki czemu  dzieci nie chorowały na schorzenia układ pokarmowego, miały lepszą odporność, fizjologię i metabolizm.   

W roku 1986, po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu produkt zyskał nagrodę i rekomendację w tak ekstremalnych katastrofach Światowej Organizacji Zdrowia za jego skuteczność i działanie. 
W początkach lat 90 prace zakładu produkcyjnego i instytutu zostały uznane jako dobro narodowe Armenii i rozpoczęło się podbijanie  świata, zapoczątkowane w takich krajach jak Japonii, Korea, kiedy jeszcze nikt nie myślał o skutecznych mikroorganizmach. 

Zanim powstały produkty dla zwierząt przeprowadzono setki badań potwierdzających dobroczynne działanie na ludziach i zwierzętach, a antagonistyczne w stosunku do otaczających nas patogenów. 
Nasze doświadczenie to ponad 65 lat pracy naukowców z całego świata, 3 zakłady produkcyjne, używanie naszych produktów w lotach kosmicznych, a wszystko  dla zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.